فروش تبدیل کیا ترنم
...
تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

عنوان : بسته آموزشی راکتورهای شیمیایی( CHimical Reactor ) ارسال رایگان (توسط پست پیشتاز)

این بسته‌ها توسط اداره کل آموزش و تجهیز منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تهیه شده‌اند و دارای کیفیت آموزشی بسیار بالایی می‌باشند.
محتوای این بسته‌های آموزشی، در مورد آموزش تجهیزات موجود در صنایع نفت، گاز وپتروشیمی به پرسنل فعال در واحدهای مختلف پتروشیمی و درسطح آشنایی با تجهیزات و روش‌های تعمیر و بازرسی هر یک از آن‌ها می‌باشد. همچنین این نرم‌ افزار‌ها می‌تواند مورد توجه فارغ‌ التحصیلان و دانشجویان رشته‌‌های مهندسی و شاغلین که در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی مشغول به کارهستند، قرار گیرد.

http://shimishop.ir/Petroshimi/ractor/ractor%20cd.jpg

قیمت : 7000 تومان + ارسال رایگان (توسط پست پیشتاز)

http://shimishop.ir/Petroshimi/ractor/buy.png

توضیحات بیشتر در ادامه مطلبتاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

http://kimiagari.persiangig.com/Picture/manabe%20konkoor/Albert-Einstein.jpg

سلام . صبح جمعه به سرم زد که یه پست باحال بگذارم ... زندگی نامه ی آلبرت انیشتین رو بخونید جالبه توی ادامه ی مطلب زندگی نامه رو به همراه عکس رنگی و با کیفیت براتون گذاشتم میتونید دانلودش کنید و به عنوان Wallpaper هم ازش استفاده کنید . اگه خوشتون اومد http://kimiagari.persiangig.com/Picture/manabe%20konkoor/like.jpg فراموش نشه .تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

تا حالا فکر کردین که معنی لغت "شیمی" یعنی چه ؟! در ادامه مطلب به صورت مختصر توضیح میدم...

http://kimiagari.persiangig.com/Picture/manabe%20konkoor/shimi-yani-che.jpg

اگه از این مطلب خوشتون اومده این پست را http://kimiagari.persiangig.com/Picture/manabe%20konkoor/like.jpg کنید
تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

اندازه گيري دبي به كمك وسايل اندازه گيري

هدف آزمايش : مقايسه وسايل اندازه گيري دبي

تئوري آزمايش
دبي يا مقدار جريان عبارت است از حجم جريان عبوري در واحد زمان از يک مقطع كه معمولا باQ نشان ميدهند . بنابر قانون پيوستگي جريان بيان مي کند که در جريان پايدار جرم سيالي که در واحد زمان وارد يک لوله جريان مي شود با جرم خروجي در واحد زمان از طرف ديگر لوله برابر مي باشد .
در يک جريان پايدار از يک سيال بدون اصطکاک تراکم ناپذير مجموع بارهاي فشاري ، ثقلي و سرعت در هر مقطع ثابت مي ماند به شرط اينکه هيچگونه انرژي به سيستم اضافه و يا از آن گرفته نشود.
در اينجا هدف اين است که دبي عبور کرده از لوله هاي دستگاه را با سه وسيله 1-ونتوري 2-اريفيس 3-وتامتر بدست آورده و نتايج را با استفاده از دبي واقعي جمع آوري شده مقايسه کنيم و خطاي هر يک را پيدا کنيم .تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

سلام . مجموعه زیر شامل آزمایش هایی که در زیر نام بردم است و همشون شکل و نمودار و فونت و کادر بندی مناسب دارن ... اگه از این مطلب خوشتون اومده این پست را http://kimiagari.persiangig.com/Picture/manabe%20konkoor/like.jpg کنید .

عنوان: آزمایش اندازه گیری دبی در لوله

هدف: آشنایی با روش‌های متداول اندازه گیری شدت جریان یا دبی در لوله‌هاعنوان: اندازه گیری دبی به کمک وسایل اندازه گیری

هدف آزمایش: مقایسه وسایل اندازه گیری دبی


عنوان: محاسبه نیروی دراگ برای اجسام دوبعدی
هدف: محاسبه نیروی دراگ برای اجسام دوبعدی به طرق مختلف ومقایسه آن‌ها با هم

عنوان: مرکزفشار

هدف آزمایش: اندازه گیری نیروی ناشی از فشار آب بر یک سطح) نیروی هیدرواستاتیک (و تعیین نقطه اثر این نیروتاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

سلام دوستان . امیدوارم که بهتون خوش گذشته باشه ... یه مقاله خوب و جامع در رابطه با مبدل های حرارتی در 40 صفحه و با فرمت doc براتون گذاشتم به صورت رایگان دانلود کنید و استفاده کنید . در ادامه مطلب محتوا و عکس های این مقاله را خواهید دید ... اگر از مطلب خوشتون اومد لایک یادتون نره ...

http://kimiagari.persiangig.com/book/heat%20exchanger.jpgهدف : بدست آوردن یا تخمین زدن صفر مطلق به روش برون یابی . 

ابزار و مواد لازم:
بالن، درپوش، لوله و گیره، حمام آب سرد، استوانه مدرج، دما سنج، تشت پلاستیکی و آب

تئوری آزمایش :

مقدمه :
ما در این آزمایش علاوه بر بررسی رابطۀ بین حجم گاز و درجه حرارت اطلاعات کافی برای صفر مطلق ( صفر درجه کلوین ) از طریق روش برون یابی بدست می آوریم . برون یابی روشی است که از طریق رسم منحنی می توان یک مقدار عددی که خارج از محدودۀ آزمایش می باشد را تعیین کرد.  نقطه مرجع در مقیاس دمای مطلق (273,15-) سانتیگراد است. این نقطه را صفر مطلق می‌گویند، معنای آن تنها پس ار روشن شدن ارتباط منشا گاز با انرژی جنبشی اتمهای آن با توجه به نظریه جنبشی گازها روشن شد. این نظریه بیان می‌کند که حرکت اتمها در صفر مطلق به کلی متوقف می‌شود، ولی این توضیح درست نیست در واقع مکانیک کلاسیک قادر به توضیح این پدیده نیست، ولی مکانیک کوانتومی  آن را به خوبی توضیح می‌دهد.تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

هدف: تعیین گرمای واکنش سود جامد درآب

ابزار و مواد لازم:

ارلن مایر، استوانه مدرج، همزن، دماسنج، ترازو،  سود جامد، اسید کلریدریک

تئوری آزمایش :

مفهوم ظرفیت گرمایی :
"ژول" با آزمایش نشان داد که هرگاه مقدار معینی از انرژی مکانیکی به گرما تبدیل شود، مقدار گرمای حاصل همیشه یکسان است. بنابراین هم‌ارزی گرما و کار مکانیکی به‌عنوان دو شکل انرژی کاملا محرز است. " هلمهولتز " اولین کسی بود که بوضوح بیان کرد که نه‌تنها گرما و انرژی مکانیکی ، بلکه تمام شکلهای انرژی هم‌ارزند و مقدار معینی از یک شکل انرژی از بین نمی‌رود، مگر آنکه همان مقدار در یکی از شکلهای دیگر انرژی ظاهر شود، بنابراین گرما صورتی از انرژی است.  
حال اگر چنانچه بخواهیم دمای جسمی را به اندازه واحد افزایش دهیم، در این صورت بسته به نوع جسم ، این مقدار گرما متفاوت خواهد بود. کلمه ظرفیت، در ظرفیت گرمایی بویژه گمراه کننده است، چون عبارت مقدار گرمایی را که یک جسم می‌تواند نگه دارد، به یاد می‌آورد که اساسا بی‌معنا است.اصولا می‌توان ظرفیت گرمایی را به‌عنوان یک ثابت تناسب در نظرگرفت، یعنی مقدار گرمای داده شده به یک جسم با تغییر دمای آن جسم متناسب است و با ضرب کردن ظرفیت گرمایی در طرف دوم این رابطه ، رابطه تناسبی به یک تساوی تبدیل می‌شود، یعنی نسبت مقدار انرژی گرمایی که به یک جسم داده می‌شود، بر افزایش دمای متناظر با آن را ظرفیت گرمایی آن جسم می‌گویند به عبارت دیگر نسبت گرمای مبادله شده با سیستم به تغییر دمای ناشی از مبادله گرما را ظرفیت گرمایی می گویند.تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

معادلات رياضي نه تنها کاربردي، بلکه بسيار زيبا هستند و دانشمندان زيادي اذعان کرده‌اند که اغلب آنها شيفته فرمولهاي خاص نه به دليل کاربرد بلکه به دليل فرم و حقايق ساده و شاعرانه درونشان مي‌شوند.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در حاليکه برخي معادلات مشهور مانند معادل‌بودن جرم با انرژي، يا E = mc^2 اينشتين بيشتر افتخار بشري را به خود اختصاص داده‌اند، بسياري از فرمولهاي کمتر شناخته شده از اهميت خاص خود در ميان دانشمندان برخوردارند.

ادامه مطلبتاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :
بزرگترين عدد اول جهان توسط يک رياضيدان آمريکايي کشف شده که طول ارقام آن 17 ميليون و 425 هزار و 170 عدد است. 
عنوان قبلي بزرگترين عدد اول جهان به عددي با 12 ميليون و 978 هزار و 189 رقم اختصاص داشت که در سال 2008 ميلادي کشف شده بود. 
کشف بزرگترين عدد اول جهان توسط «کورتيس کوپر» رياضيدان دانشگاه مرکزي ميسوري در قالب بخشي از يک شبکه عظيم رايانه هاي اختصاص يافته براي اين طرح، محقق شد. 
اين طرح شباهت زيادي به پروژه هايي مانند SETI@Home دارد که از شبکه عظيم رايانه اي براي دانلود و آناليز حجم وسيع داده هاي تلسکوپ راديويي SETI‌ استفاده مي کند. 
 
شبکه رايانه اي براي کشف بزرگترين عدد اول جهان به اختصار GIMPS‌ گفته مي شود که از 360 هزار پردازنده براي 150 تريليون محاسبه در ثانيه استفاده مي کند. 
 
«جورج ولتمان» از کارشناسان برجسته رايانه و مبتکر شبکه GIMPS‌ تأکيد مي کند: اين کار مانند بالا رفتن از قله اورست است؛ مردم از به چالش کشيده شدن براي کشف ناشناخته ها لذت مي برند. 
اين عدد از کلاس نادر موسوم به اعداد اول مرسن (Mersenne Primes)‌ است که به شکل Mn = 2n – 1 هستند. اعداد اول مرسن 350 سال قبل توسط «مارين مرسن» کشيش فرانسوي شرح داده شده و به نام وي نامگذاري شده اند؛ تاکنون 48 نمونه آنها کشف شده است. 
 
عدد اول کشف شده چندين نوبت توسط محققان و با استفاده از رايانه هاي پرقدرت مورد بررسي و تأييد قرار گرفت. 
 
«کورتيس کوپر» تاکنون سه عدد اول را کشف کرده و براي کشف اخير خود نيز جايزه سه هزار دلاري دريافت کرده است.


تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

 

سوال1: کدام مثلث قائم الزاويه است که اندازه هاي ضلعهايش عدد هاي صحيح اند و عدد محيط ان با عدد مساحتش برابر است ؟


سوال2:مجموع سه عدد متوالي ۱و۲و۳ مساوي حاصلضربشان هست . آيا سه تائي متوالي ديگري در ميان اعداد صحيح وجود دارد که اين خاصيت را داشته باشد ؟تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :
استفاده مناسب از کله نوزادتاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :
iv>

Join Gevo Group


تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

" وقتي که همه چيز مهم است هيچ چيز مهم نيست "تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

در دایره جهان که پا نهادم از هفت پدر و چهار مادر زاده شدم ده ساله بودم مادرم دختر

بود چهل سال شدم مادرم شوهر کرد من چیستم ؟تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :
 روش جالب براي ضرب ذهني بعضي از اعداد خاص:

آيا مي‌توانيد ضرب‌هاي
 زير را به صورت ذهني انجام دهيد ؟ 

25*25،94*96،107*103،206*204،81*89،991*999،59*51 و...
قاعده کلي : ضرب ذهني دو عدد کهمجموع رقم يکان آنها ده باشد و ساير ارقام دو عدد با هم برابر باشند به صورتزير انجام ميگيرد .

 
ابتدا دو رقم يکان را در هم ضربنموده و عدد حاصله را به عنوان رقم يکان و دهگان حاصاضرب ، کنار مي‌گذاريم ، ( دقت شود که اگر رقم يکان يکي از دو عدد 1 بود بايد سمت چپ حاصلضرب حتما عدد صفر قرار گيرد ) سپس ، به باقيمانده ارقام عدد 1 را اضافه نموده و در خودش ضرب مي کنيم. span>مثال : حاصل 107 * 103 چه‌قدراست؟ 
جواب : ابتدا 3 را در 7 ضرب نموده که مي‌شود 21، سپس به 10 يک واحد اضافه مي‌کنيم که مي‌شود 11 و اگر 11 را در خود عدد ( يعني 10 ) ضرب کنيم مي‌شود 110 پس جواب اين حاصلضرب مي‌شود : 11021 span>حاصل 99 * 91 چقدر است؟ 
جواب : ابتدا 9 را در 1 ضرب مي‌کنيم که مي‌شود 9 ( البته طبق نکته فوقالذکر، بايد 09 در نظر بگيريم ) ، سپس به عدد 9 يک واحد اضافه مي‌کنيم که مي شود 10 و اگر 10 را در خود عدد ( يعني 9 ) ضرب کنيم مي‌شود   90 ، بنابراين جواب اين حاصلضرب 9009 خواهد بود

سایت قلم چی.
تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :
تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

مرديتردست که با جواني ساده دل  همسفر شده بود و به مقدار پولش
پي برده بود به او چنين پيشنهادي کرد:
تردست:دوست داري پولت را دو برابر کنم؟؟ 
ساده دل:چه بهتر از اين.
تر دست:يک شرط دارد هر بار که پولت را دو برابر کنم بايد800 تومان به من بدهي 
قبول ميکني؟؟
ساده دل شرط را پذيرفت اما پس از 3 بار همه ي پولهايش رااز دست داد!! 
اين جوان ساده دل قبل از اين شرط بندي چند تومان با خودداشته است؟؟تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

طی دهه ی گذشته، اخترشناسان شکل های گوناگون سحابی های سیاره نما را رمزگشایی کرده اند. حال می دانیم که چرا این تابوت های کیهانی به چنین شکل های عجیبی دیده می شوند.
سحابی های سیاره نما آخرین نفس نفس زدن های ستاره های در حال مرگ اند. این ابرهای گاز یونیزه شده به رنگ های زیبا و شب تابی می درخشند و نورشان را از خاکستر نیم سوز اجساد ستاره های درون شان می گیرند.سحابی های سیاره نما منجمان آماتور را افسون می کنند، زیرا بیشترشان درخشان اند با تلسکوپ های کوچک هم به راحتی دیده می شوند-حتی از مناطقی با آلودگی نوری متوسط، طول عمر کوتاه آنها-که نسبت به عمر میلیارد ساله ی ستاره ها فقط حدود 50 هزار سال است-نگاهی سریع به تحولات ستاره ای را ممکن می سازد.آنها آخر داستان زندگی خورشید ما را بازگو می کنند.
تقریباً همه ی ستاره ها روزی سحابی سیاره نما می شوند.و اخترشناسان همین تازگی هاست که جزییات چگونگی تشکیل و تحول این اجرام را دریافته اند.تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

اکتشافهای تازه مریخ نورد کنجکاوی در سیاره سرخ جنب و جوشی در جامعه علمی ایجاد کرده، چرا که کشف کرده است که در مریخ گاز متان یا همان گاز مربوط به موجودات زنده وجود دارد.
مریخ نورد کنجکاوی ناسا با استفاده از ابزارهای تحلیل نمونه خود به این کشف رسیده است که در سیاره مریخ گاز بیوتیک متان وجود دارد.اگرچه متان می تواند توسط مکانیسمهای زمین شناسی هم تولید شود، اما اغلب وجود آن را به ارگانیسمهای زنده نسبت می دهند. تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :
كشف جوان ترین كهكشان جهان
ستاره شناسان اروپايي و آمريكايي مدعي يك معيار جديد براي كشف اولين كهكشان‌هاي جهان شده‌اند.
به گزارش ايسنا، تيمي از محققان آمريكايي و اروپايي با بهره‌گيري از يك لنز زوم كيهاني كه در آن گرانش يك جرم بزرگ به بزرگنمايي نور اجسام در پيش‌زمينه دور مي‌پردازند، موفق به شناسايي يك كهكشاني بسيار دورافتاده موسوم بهMACS1149-JD1 شده‌اند كه نور آن 490 ميليون سال پس از انفجار بزرگ تابيده شده است.تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

در آسمان، یا در واقع در کیهان، ستارگانی وجود دارد که به ستارگان تپنده معروف شدهاند. علت این نامگذاری بر آنها این است که شدت نور مشهود آنها به طور مرتب کم و زیاد میشود و گویا دچار تپش هستند. این امر ناشی از این است که یک ستارهی تپنده مدام در حال بزرگ و کوچک شدن است. ستاره شناسان با مطالعه روی ستارههای تپنده معلوم نمودهاند که ستارگان تپندهای که دارای شدت روشنی مشابه هستند ریتم تپش منظم یکسانی نیز دارند.تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

اگرچه انسان هزاران سال است که به مطالعه آسمان ها و کیهان پرداخته، اما هنوز اطلاعات بسیار اندک و ناچیزی پیرامون فضا و جهان اطراف خود دارد. همچنان که در راستای افزایش دانش و آموخته های خود گام برمیداریم، هر روزه با مسائل شگفت آور جدیدتری آشنا می شویم و این درحالیست که برخی از آنها بسیار پیچیده و گیج کننده می باشند. در ادامه این مقاله به مجموعه ای از شگفت انگیزترین، جالب ترین و عجیب ترین حقایق نجوم و دانش ستاره شناسی اشاره خواهیم نمود.تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

تولد سیاره , منظومه شمسی

ستاره شناسان برای نخستین بار توانستند تولد دو سیاره غول پیکر را در حال بلعیدن گاز اطراف خود در هنگامی که به دور ستاره مادر خود می گشتند، رصد کنند.

این رویداد که توسط بزرگترین رادیو تلسکوپ جهان رصد شده است، نشان دهنده جریان های بسیار عظیمی از گاز در سراسر شکاف موجود در حلقه ای از ماده اطراف یک ستاره جوان است.

این کشف می تواند پشتیبانی برای نظریه های چگونگی رشد سیارات باشد.تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

سه تلسکوپ فضایی ناسا با مشاهده کهکشان‌های برخوردی آنتن در 3 نور متفاوت، تصویر ترکیبی منحصر به فردی را ایجاد کرده‌اند که جزئیات فرآیند 100 میلیون ساله برخورد این دو کهکشان را به وضوح مشخص می‌کند.

بهترین مشاهده‌گرهای سازمان فضایی ناسا،‌ یعنی تلسکوپ های چاندرا، اسپیتزر و هابل، این بار دست به دست هم داده‌اند و با همکاری یکدیگر، تصویری بی‌نظیر از کهکشان‌های آنتن در اختیار ما قرار داده‌اند.

برای دیدن فیلم به ادامه مطلب بروید.تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

اصلا فکر نکنید اگر این روزها خبرهای زیادی از سیاره های فراخورشیدی به گوشتان می رسد و یا فاصله میان اعلام چنین خبرهایی کاهش یافته است پس ارزش خبرهای مربوط به این کشفیات اهمیت خود را از دست داده اند.

 سیارات فراخورشیدی یکی از داغ ترین موضوعات ستاره شناسی معاصر است و تا زمانی که سیاره زیست پذیری در این باغ وحش کیهانی پیدا نکرده باشیم و حتی بعد از آن، چیزی از اهمیت این داستان ها کم نمی شود.تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :


دوربین HiRISE این عکس را هنگامی که مدارگرد در حال عبور از فراز منطقه Amozonis Planitia در شمال مریخ بود ثبت کرد. در منطقه عکس برداری شده، آثار و نشانه‌های بسیاری از طوفان‌ها و گردبادهای گذشته نیز به صورت رگه‌ها و نوارهایی بر سطح منطقه رویت پذیر بود.
تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:03 | نویسنده :

 

حال گسترش و انتشار در اینترنت، شبکه های اجتماعی، ایمیل ها و حتی برخی نشریات است چنین ادعا شده که ناسا پیش بینی نموده در روزهای 23 ،24 و 25 دسامبر 2012، زمین در خاموشی کامل و تاریکی مطلق خواهد بود. این واقعه به دلیل همترازی کیهانی و انتقال زمین به یک بعد جدید در فضا می باشد. گسترش این پیام باعث ایجاد دلهره و ترس در بین بسیاری افراد گشته است. اما آیا این موضوع واقعیت دارد و چنین چیزی ممکن است؟ تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:02 | نویسنده :

محصولات آماده‌ی مصرف:

این نوشیدنی‌ها در قوطی‌ها و ظروف مخصوص بسته‌بندی گردیده و برای مصرف آن‌ها کافی است، درب قوطی را باز نمایید. این قبیل محصولات به دو گروه محصولات معمولی و محصولات ایزوتونیک قابل تقسیم می‌باشند.

الف- نوشیدنی‌های ورزشی معمولی:

این محصولات که به تازگی در بازار کشور انواعی از آن‌ها تهیه و عرضه می­گردد، به دلیل سهولت مصرف مطلوب است. لیکن، آن چه که می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد، درصد مواد و ترکیبات موجود در این نوشیدنی‌هاست، زیرا همان طور که ذکر گردید با کاهش یا افزایش هر یک از ترکیبات ممکن است میزان و سرعت جذب مایع دچار نقص گردد و این امر با افزایش درصد مواد کربوهیدراتی، املاح غیرضروری یا ویتامین‌ها به وجود خواهد آمد. مصرف چنین نوشیدني­هایی، نه تنها برای عملکرد ورزشی یک ورزشکار مفید نخواهد بود، بلکه موجب آسیب آن نیز خواهد شد.
تاريخ : جمعه 20 بهمن 1391 | 23:02 | نویسنده :
همه‌ی خانم‌ها در زمان بارداری بین 11.5 تا 16 کیلو گرم و در برخی موارد بیشتر وزن اضافه می‌کنند. مسئله‌ی مهمی که وجود دارد این است که وزن اضافه شده در بارداری باید بعد از زایمان کاهش پیدا کند.

بعدزایمان

 

اگر بعد از زایمان کاری برای کاهش وزنتان نکنید امکان دارد که بعد از 15 تا 20 سال دیگر دچار اضافه وزن بیش از حد یا چاقی مفرط شوید. اما باید توجه داشته باشید که برای کاهش وزن بعد از بارداری حداقل 9 ماه زمان لازم است. پس باید صبور باشید. در این مقاله ما 6 توصیه برایتان داریم تا شما را به تدریج به وزن اولیه‌تان برگرداند.

 

دور رژیم‌های لاغری را خط بکشید

شاید کمی عجیب به نظر بیاید اما رژیم‌های سفت و سخت می‌تواند تمام نقشه‌های شما را برای لاغری نقش بر آب کند. شما خودتان را از غذاهای مورد علاقه‌تان محروم می‌کنید و در عین حال به دلیل وظایف مادرانه‌ای که به دوشتان افتاده استرس زیادی دارید. این شرایط می‌تواند استرس‌تان را افزوده و اضافه وزن نصیبتان کند. اگر بعد از بارداری به عادت‌های غذایی سالم برگردید و به اندازه غذا بخورید به تدریج به وزن قبلی خود بر می‌گردید.