فروش تبدیل کیا ترنم
...
تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:16 | نویسنده :
تعدادی سوال امتحانی طرح شده توسط اینجانب را در اختیار شما قرار داده ام . امیدوارم مفید واقع شود .

دانلود سوالات امتحانی شیمی پیش دانشگاهی ( 8 سری سوال 1 مگابایت )تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:16 | نویسنده :

یک شمع روشن می تواند هزاران شمع خاموش را روشن کند و ذره ای از نورش کاسته نشود.

یک درخت هرچقدر هم که بزرگ باشد با یک دانه آغاز میشود,طولانی ترین سفرها با اولین قدم. 


انســـــــــانهاى بــــــزرگ ،دو دل دارنــــــــد ؛دلـــــى که درد مى کشـــــــــــد و پنهـــــــــــــــان است و دلـــــــــــــــى که میخندد و آشکـــــــــــــــار است.تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:16 | نویسنده :

کتابخانه

هفته پیش در دانشکده و برای استادان یک سمینار داده کاوی با حضور دکتر نصیری و مهندس مکفی برگزار شد. موضوع داده کاوی از موضوعات جدید مهندسی صنایع و فناوری اطلاعات است که با دروسی مثل سیستم های اطلاعاتی و آمار ارتباط دارد، به ساده ترین زبان هر جا که پایگاه داده ی بزرگی داشته باشیم، کشف دانش و داده کاوی راهگشای حل بسیاری از مشکلات است. مقالات و کارهای تحقیقاتی در این رشته به شدت در حال افزایش است و بورسهای ارشد و دکتری برای ادامه تحصیل در آن وجود دارد. برای دوستانی هم که به دنبال موضوع برای پایان نامه می گردند هم مفید است.

در ویکی پدیا، این تعریف از داده کاوی وجود دارد:

داده‌کاوی، پایگاه‌ها و مجموعه‌های حجیم داده‌ها را در پی کشف واستخراج دانش، مورد تحلیل و کند و کاوهای ماشینی (و نیمه‌ماشینی) قرار می‌دهد. این گونه مطالعات و کاوش‌ها را به واقع می‌توان همان امتداد و استمرار دانش کهن و همه جا گیر آمار دانست. تفاوت عمده در مقیاس، وسعت و گوناگونی زمینه‌ها و کاربردها، و نیز ابعاد و اندازه‌های داده‌های امروزین است که شیوه‌های ماشینی مربوط به یادگیری، مدل‌سازی، و آموزش را طلب می‌نماید.

اصلاح Data Mining همان طور که از ترجمه آن به معنی داده کاوی مشخص می‌شود به مفهوم استخراج اطلاعات نهان و یا الگوها وروابط مشخص در حجم زیادی از داده‌ها در یک یا چند بانک اطلاعاتی بزرگ است.

برای اطلاعات بیشتر به ویکی پدیا یا

http://www.irdatamining.com/

مراجعه کنید.

اما برای مطالعه ی کامل به این دو کناب مراجعه کنید. من هر دو را تهیه کردم و به نظر می رسد این دو کتاب بین سایر کتابها مفیدتر هستند:

داده کاوی کاربردی- دکتر محمد صنیعی- انتشارات نیاز دانش

آموزش گام به گام داده کاوی با کلمنتاین- دکتر مینایی و نصیری- انتشارات ساحر

تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:16 | نویسنده :
خوانندگان وبلاگ نظرات و سوالاتی داشتند که ممکن است برای دیگران هم مفید باشد.....تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:16 | نویسنده :

به نام خدا

و تسلیت وفات پیامبر اکرم(ص)، حضرت امام جعفر صادق(ع) وامام رضا(ع)

·        اولین مدیر گروه دوره دکتری

·        اعلام اسامی دانشجویان دکتری

·        تکمیل ظرفیت ارشد

·        انتخاب واحد

·        امتحانات

·        بازدید از دانشگاه تربیت مدرس

·        فعالیتهای پیش روی دانشکدهتاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:16 | نویسنده :

یادداشت هفتگی شماره 30

توسعه پایدار یا آلودگی پایدار؟

و امتحانات/ اعلام نمرات ثبت نام

تکمیل ظرفیت ارشد

دوره دکتری

ملاقات با ریاست دانشگاه

بازدید از دانشکده مهندسی صنایعدانشگاه امیر کبیر

ملاقات با دو دانشجوی دکتری دردانشگاههای استرالیا

کارآفرینی و کسب و کار اینترنتی

بازیافت
پاسخ به سوالاتی درباره  آزمون ارشد سال بعد  و نتایج تکمیل ظرفیت امسال


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

1-       در مورد انتخاب  بین  دانشکده صنایع واحد  تهران جنوب و دانشگاههای غیر انتفاعی و آزاددیگر

2-       انتخاب رشته کنکور ارشد سال بعد بین گرایشهای  مختلف صنایعتاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:16 | نویسنده :

یادداشت هفتگی


با یاد و نام خدا

آخرین هفته پاییز 91، شاید یکی از گرمترین هفته های سالدانشکده بود. سرمای فصل و گر مای فعالیتها، ترکیب مناسبی بود. اما چه گذشت:...........تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:16 | نویسنده :
راهنماییهایی در باره آزمون دکتری

 درباره دکتری

علاوه بر پذیرش دانشجو و مصاحبه، برای کنکور امسال امکانثبت نام در سه رشته دکترای مهندسی صنایع در دانشکده ی  مهندسی صنایع واحد تهران جنوب وجود دارد. به غیرما، واحد علوم و تحقیقات هم این سه رشته را دارد و دارای قدمت است و واحد قزوین کهفقط گرایش برنامه ریزی و مدیریت تولید را دارد. در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامیامکان تحصیل در مقطع دکترا، محدود به جاهایی است که ذکر کردم.

درباره رشته ها (گرایش ها) دکترا

تا جایی که می دانم در دانشگاههای دولتی مثلاً دانشگاه علمو صنعت نام گرایشهای دکترا با نام رشته های ارشد تطابق دارد ولی در برنامه مصوبوزارت علوم چنین تطابقی وجود ندارد و فعلاً ما ملزم به رعایت سرفصل وزارت علومهستیم. اما گرایشها چه هستند؟........تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:16 | نویسنده :
پاسخ به سوالات

1- سلام استاد خسته نباشید.برای گرایش مدیریت سیستم و بهره وری قزوین و کرج رو پیشنهاد کردید یعنی اونا از تهران جنوب بهترند؟

پیشنهاد من بعد از تهران جنوب بوده است. کادر و برنامه ریزی فعلی ما در دانشکده، وضعیت بهتری نسبت به جاهای دیگر دارد.

2- برخی هم در مورد تراز و امکان قبولی سوال کرده اند، تراز هر سال متفاوت است و نمی توان نظر دقیقی در مورد امکان قبولی داد. ظرفیت را به دفتر آزمون اعلام کرده ایم، اما آنها با توجه وضعیت سایر واحد و متغیرهای دیگر تصمیم خواهند گرفت. باید خوش بین باشیم و ریسک کنیم به جای این که فقط به دنبال قبولی باشیم. با وجود نواقص، وضعیت ما نسبت به جاهای دیگر به خصوص با اضافه شدن دکترا در سه رشته بهتر است.تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:16 | نویسنده :

تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد و نگاهی به سایر دانشگاهها

سایت http://www.azmoon.org/  نشان می دهد که امکان تکمیل ظرفیت در رشته های کارشناسی ارشد وجود دارد وخوشبختانه هرسه گرایش کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی صنایع تهران جنوب دارای ظرفیتدر بهمن ماه هستند و امکان انتخاب دارند. مهلت انتخاب تا تاریخ دوم دی ماه است. درمهرماه فقط بخشی از ظرفیت پیش بینی شده پر شد. ظرفیت پیشنهادی باقیمانده توسطدانشکده، بر ای گرایشها به قرار زیر است:

1.     صنایع صنایع-----> حدود 30 نفر دیگر

2.     سیستم و بهره وری------> حدود 50 نفر

3.     سیستم های اقتصادی و اجتماعی -----> حدود 30 نفر

البته این پیشنهادی است و نمی دانیم مرکز آزمون این تعدادرا افزایش یا کاهش می دهد. با اضافه شدن دوره دکتری ، دانشکده وزین تر شدهاست  و پس از واحد علوم تحقیقات ، تنهاجایی است در دانشگاه آزد اسلامی که امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا با کیفیت مناسبدر آن وجود دارد، در ضمن وجود استادان برجسته و سیستم آموزشی مدون و متمرکز دررشته صنایع، وضعیت دانشکده ی ما بهتر نشان میدهد.

امیدوارم شاهد حضور دانشپژوهان و افراد علاقمند در دانشکدهباشیم.

اما نگاهی بیندازیم به وضعیت گرایش ها در سایر واحدهاتاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :
هيات مديره انجمن آزمايشگاهيان ايران تصويب کرد دو انجمن فيزيک پزشکي و قارچ شناسي به مجموعه انجمن هاي حوزه آزمايشگاهي افزوده شود و اين دو انجمن از امروز کار خود را آغاز مي کنند.
  به نقل از رئيس جامعه متخصصان علوم آزمايشگاهي در پنجمين كنگره آزمايشگاه و بالين با توجه به شرايط موجود ناچار هستيم برخي مواد و تجهيزات آزمايشگاهي را در کشور خودمان توليد کنيم و براي اين امر مي توانيم از طيف وسيع دانشجويان استفاده کنيم.در ادامه اين همايش مصطفي قلي بيکدلي، رئيس پنجمين کنگره آزمايشگاه و بالين گفت: شکاف هايي در اين حوزه وجود دارد و باعث مي شود استفاده موثر از خدمات آزمايشگاهي انجام نگيرد در حالي که بايد براي ارتقاي توان پزشکان شاغل، اين شکاف ها برداشته شود تا مراقبت از بيماران ارتقا يابد.وي افزود: برنامه ريزي و راهنمايي و همچنين تحکيم همکاري بين دو گروه آزمايشگاهيان و پزشکان در سال هاي اخير تاکيد شده است تا با تسريع و تصحيح خدمات سلامت تضمين شود.قلي بيکدلي با انتقاد از اين که در پنل هاي دوازده گانه کنگره در زمينه فعاليت هايي که انجام شده مقاله اي ارائه نشده است، گفت: پزشکي در دهه هاي گذشته روش هاي متنوع امروز را نداشته و با انجام 30 آزمايش نياز هايش تامين مي شد اما امروزه تنوع آزمايش ها بيشتر شده و ضرورت همکاري آزمايشگاه و پزشک بيش از پيش احساس مي شود.
     وي با بيان اين که در انتخاب مناسب آزمايش و تفسير نتايج آن نه تنها جامعه پزشکي بلکه حوزه هاي ديگر نيز با آن مرتبط است، گفت: مسئوليت آموزش آزمايشگاهيان در دانشکده هاي پزشکي از مقوله هاي مهم در اين زمينه است.
    رئيس جامعه علمي آزمايشگاهيان ايران گفت: آزمايشگاه ها بايد تمامي نکات بهداشتي را در زمان نمونه گيري رعايت کنند.
     دكتر محمد وجگاني افزود: استفاده از تجهيزات و وسايلي چون سرنگ، سوزن و مواد ضدعفوني کننده بايد به گونه اي باشد که هيچ خطري بيمار را تهديد نکند. از زماني که نمونه را از بيمار مي گيرند، بايد در بهترين شرايط حفظ شده و دچار آسيب و غفلت نشود. همچنين انجام آزمايش بايد در نهايت دقت صورت پذيرد و اگر در شرايط انجام آزمايش خللي وارد شد، به عنوان مثال برق رفت، نمونه ريخت يا دستگاه نمونه را خوب نخواند، با شهامت به بيمار اعلام شود که آزمايش بايد مجدداً تکرار شود و چون اين اشتباه از طرف آزمايشگاه است بدون اين که هزينه ديگري از بيمار بگيرند بايد آن را براي بار دوم انجام دهند.
     رئيس جامعه علمي آزمايشگاهيان ايران به تبيين برخي حقوق بيمار در آزمايشگاه ها پرداخت و ضمن تاكيد بر اين که نبايد هزينه اضافي بر بيمار تحميل شود، گفت: تعامل با بيمار و حفظ اسرار وي نيز از جمله حقوقي است که بر گردن آزمايشگاه هاست و آنها به هيچ وجه اجازه ندارند جواب آزمايش بيمار را حتي به نزديکترين فرد خانواده وي بدهند. دکتر محمد وجگاني در باره اينکه آيا منشور حقوق بيمار در آزمايشگاه ها نصب شده و رعايت مي شود، عنوان کرد: منشور حقوق بيماران در آزمايشگاه ها به صورت مدون از هيچ نهادي ابلاغ نشده است. رئيس جامعه علمي آزمايشگاهيان ايران با بيان اين که آزمايشگاه ها يک بخش تخصصي با سابقه فعاليت 70 ساله هستند، گفت: در واقع آزمايشگاه ها يک سازمان نهادينه شده همراه با ضوابط، راهکارها، برنامه ها و دستورالعمل هاي مناسبند. وجگاني در ادامه به بخشي از حقوق بيماران در آزمايشگاه ها اشاره و اظهار کرد: رعايت کرامت انساني نخستين حق بيمار است که بايد در آزمايشگاه ها رعايت شود. حق ديگر بيمار، اين است که دقيقاً مطابق توصيه پزشک عمل شود و اگر آزمايشگاه در درک نسخه يا توصيه مشکلي دارد، آن را با پزشک مربوطه در ميان بگذارد.
    رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: امروز معضل پيچيده مبارزه با مواد مخدر دنيا را با يك عرصه جديدي مواجه كرده كه به همين خاطر اهميت پرداختن به آن مهم شده است؛ هر چند برخي كشورها اين مبارزه را دير آغاز كرده اند اما مبارزه با مواد مخدر در كشور ما سابقه اي 30 ساله دارد. سردار علي مويدي در ادامه افزود: مبارزه با مواد مخدر در ايران، با فتواي امام(ره) و وجود زيربناها و زيرساخت ها بستر مناسبي براي مبارزه ايجاد كرد كه اين بستر نه تنها در ايران بلكه در دنيا نيز سودمند است. وي با بيان اين كه اگر بخواهيم با اقدامات سنتي در راه مبارزه با مواد مخدر قرار بگيريم، از مجرمين و مافياي مواد مخدر فاصله زيادي خواهيم گرفت، اظهار داشت: پليس براي مبارزه با مواد مخدر با رويكرد علمي گام برمي دارد و در چند ساله اخير توفيقات پليس در دنيا بي نظير بوده است. رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: در تلاش هستيم براي كشف و شناسايي عناصر و شبكه هاي قاچاق مواد مخدر از تمامي ابزارهاي علمي استفاده شود كه يكي از همين دغدغه ها، بحث آزمايشگاه آناليز مواد مخدر بود كه امروز يك مرحله از آن را پشت سر گذاشتيم. سردار مويدي در ادامه گفت: همزمان با افتتاح آزمايشگاه آناليز مواد مخدر در تهران، 10 استان ديگر كشور نيز به اين آزمايشگاه مجهز شده اند و تا پايان سال آينده تمامي استان هاي كشور به آزمايشگاه آناليز مواد مخدر مجهز خواهند شد. تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :

رئيس جامعه علمي آزمايشگاهيان ايران گفت: حيطه آموزش نيروي متخصص در علوم آزمايشگاهي دچار چالش جدي و با تنگناهاي بي شماري روبه رو است و به نظر مي رسد بايد قدم هاي اساسي در عرصه آموزش علوم آزمايشگاهي برداشته شود.

     دکتر محمد وجگاني افزود: اين آزمايشگاه ها از لحاظ کمبود مسئول فني در وضعيت بحراني قرار دارند.وي با اشاره به برگزاري «پنجمين کنگره بين المللي آزمايشگاه و بالين» از تاريخ 26 تا 29 دي ماه در تهران بر ضرورت تعامل ميان آزمايشگاه و بالين تاکيد کرد و گفت: عرصه خدمات پاراکلينيک و تشخيصي به عنوان عرصه اي مهم براي پزشکان مطرح است.وي افزود: ارتباط ميان پزشک و آزمايشگاه در وضعيت مطلوبي قرار ندارد. به همين خاطر تلاش شده با برگزاري گردهمايي هاي آموزشي بتوانيم اين گفتمان را صميمي تر برقرار کرده و اين تعامل را قوت بخشيم. وجگاني با اشاره به سه محور اساسي اين کنگره مبني بر مباحث علمي، مباحث مديريتي و جاري آزمايشگاه ها و ارائه نتايج تحقيقات پژوهشگران گفت: نخستين جشنواره دانشجويي نيز به منظور ارج نهادن و تشويق دانشجويان برگزيده در زمينه هاي مختلف علمي و فرهنگي در کنار کنگره برپا مي شود. به اين منظور دانشجويان در پنج گروه کارشناسي علوم آزمايشگاهي، کارشناسي ارشد و دکتراي تخصصي علوم پايه پزشکي و آزمايشگاهي، دکتراي حرفه اي گروه پزشکي و دستياري باليني مورد ارزيابي قرار خواهند گرفت.
     رئيس جامعه علمي آزمايشگاهيان با اشاره به اين که مشکلات اقتصادي و افزايش قيمت تجهيزات، برخي آزمايشگاه هاي تشخيص طبي را به تعطيلي کشانده است، درباره عملکرد سازمان هاي بيمه گر نيز گفت: سازمان تامين اجتماعي از خردادماه تاکنون در تهران هيچ گونه پرداختي به آزمايشگاه ها نداشته است.
     وي افزود: اكنون فعاليت دانشجويان در بيمارستان ها وضعيت مطلوبي ندارد و دچار اشکال است. وجگاني با بيان اين که در مجموع حدود پنج هزار آزمايشگاه تشخيص طبي در سراسر کشور فعاليت مي کنند، گفت: بخش عمده اي از اين آزمايشگاه ها به صورت خصوصي اداره مي شوند اما متاسفانه اقتصاد آزمايشگاه ها در اين ميان گم شده و با وجود افزايش حدود سه برابري قيمت يک کيت تشخيصي از آزمايشگاه مي خواهند با تعرفه هاي مصوب کار کند.
    


تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :
  پژوهشگران تلفن هاي هوشمند را به گونه اي به بزرگنماي اوپتيکي متصل کرده اند که مي تواند به يک ميکروسکوپ تشخيصي براي استفاده در درمانگاه ها در کشورهاي در حال توسعه به کار گرفته شود.
     به گزارش مهر، مهندسان پزشکي در دانشگاه کاليفرنيا در برکلي دستگاه ضميمه اوپتيک را براي ساخت آنچه که آن را CellScopes نام گذاري کرده اند، به کار گرفتند.
    محققان در ابتدا قصد ساخت يک ميکروسکوپ – تلفن همراه را داشتند تا بتواند تصوير شفاف و با کيفيتي را خارج از محيط آزمايشگاه هاي معمولي به ويژه براي تشخيص بيماري ها در کشورهاي در حال توسعه فراهم آورد. اما پس از برخورد با يک معلم علوم محلي تصميم گرفتند CellScopeرا در محيط متفاوت تري به کار گيرند: کلاس هاي علوم در مدارس راهنمايي.
    دانش آموزان يکي از مدارس سان فرانسيسکو در توسعه CellScopes آموزشي طي يک پروژه يک ساله موسوم به ميکرو- ماکرو مشارکت کرده و تصاوير ميکروسکوپي و ماکروسکوپي از اشيا در خانه ، باغچه، پارک و زمين بازي تهيه کردند. اين تصاوير را مي توان به صورت زمان واقعي روي نمايشگر لمسي تلفن همراه نشان داده و به طور همزمان چندين نفر آن را ببينند. اين شيوه مي تواند به بحث تعاملي بين دانش آموزان و معلمان دامن بزند. اين ابزار در حال حاضر براي استفاده آموزشي در ديگر کلاس ها و موزه ها در حال آزمايش است.تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :

رئيس انجمن صنفي دكتراي علوم آزمايشگاهي ايران نسبت به تعطيل روزانه4 يا 5آزمايشگاه تشخيص طبي به علت مشكلات اقتصادي هشدارداد وگفت: آزمايش هاي تشخيص درحال حذف شدن است.محمد صاحب الزماني درگفتگوبا فارس افزود: تحريم ونوسانات ارزي براي تسهيلات وتجهيزات پزشكي وآزمايشگاهي مشكلات عظيمي را ايجاد كرده است. درحالي كه بايد مسئولان برنامه ريزيهاي لازم را درمورد ذخيره ارزي،تامين قطعات يدكي پزشكي ودارويي به صورت بلندمدت وميان مدت انجام مي دادند. وي ادامه داد: رشد تعرفه تعيين شده براي خدمات آزمايشگاهي درسال90 صفردرصد بوده است به عبارتي تعرفه خدمات آزمايشگاهي وراديولوژي كمترين ميزان رشد تعرفه را داشته ودرحال حاضرقيمت تمام شده آزمايش ها با تعرفه مطابقت ندارد. صاحب الزماني گفت: قيمت كيت آزمايشگاهي وانجام آزمايش ها ازتعرفه بالاتراست واين امرتوازن هزينه ودخل وخرج آزمايشگاهها را برهم زده است. رئيس انجمن صنفي دكتراي علوم آزمايشگاهي ايران با اشاره به وابستگي90 درصدي تجهيزات آزمايشگاهي به خارج ازكشورادامه داد: با اين وجود براي10 تا15 درصد كيتهاي توليد داخل،ارز مرجع داده نمي شود.تخصيص ارزمرجع بايد براساس اولويتهاي حوزه سلامت باشد درحالي كه اين اولويت بندي به لوازم آرايشي وتجهيزات غيرضروري داده مي شود. وي گفت: درهمه جاي دنيا هزينه هاي سلامت اولويت بودجه ريزي دولت است. درحالي كه دركشوربه جاي تخصيص ارزبه دارووتجهيزات پزشكي به اقلام غيرضروري داده مي شود. مشكلات اقتصادي به تامين تجهيزات راديولوژي وآزمايشگاهي،تجهيزات اتاق عمل وآمپول بيهوشي لطمه زده است.تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :
وزارت بهداشت افغانستان اعلام كرد: عزاداران حسيني افغان در ايام محرم و روز عاشورا پنج ميليون سي سي خون اهدا كردند.
    به گزارش فارس، اهداي اين مقدار خون توسط عزاداران حسيني در طول سال هاي اخير بي سابقه بوده و يك دستاورد بزرگ براي بانك هاي خون افغانستان به شمار مي رود.به نقل از اطلاعيه مطبوعاتي وزارت بهداشت افغانستان، به دليل وقوع حملات تروريستي در افغانستان نياز اين كشور به ذخاير خوني بسيار زياد است.حامد كرزي و «محمدكريم خليلي» معاون رئيس جمهور افغانستان از جمله مقاماتي بودند كه در روز عاشورا خون اهدا كردند.شوراي اخوت اسلامي افغانستان به تازگي در بيانيه اي از مردم افغانستان خواسته بود به جاي سنت قمه زني به فرهنگ پسنديده اهداي خون روي آورند.
    تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :
امروز اول دسامبر، روز جهاني ايدز نامگذاري شده است. بيماري ايدز از طريق خون يا ارتباط مستقيم جنسي و محافظت نشده به افراد منتقل مي شود و ابتلاي افراد به آن با انجام آزمايش هايي معلوم مي شود كه در اغلب آزمايشگاه هاي مجهز، بويژه آزمايشگاه هاي معروف به كمپ مثلثي به شهروندان ارائه مي شود. آگاهي هاي پي آمده ممكن است براي افزايش اطلاعتان درباره انواع اين آزمايش ها مفيد باشد:
    به طور كلي با سه نوع آزمايش مي توان به ابتلاي اشخاص و تعداد ويروس HIV در افراد پي برد: 1ـ آزمون آنتي بادي يا HIV antibodi، 2-آزمون آنتي ژن يا P24 antigenو 3 ـ سنجش مقدار يا HIV load.
    آزمايش هاي آنتي بادي به دو روش الايزا (Elisa) و وسترن بلات (Western blot) انجام مي شود. آزمايش هاي آنتي ژن نيز به دو دسته تقسيم شده است: Rt-Pcr و P24. اساس آزمايش هاي آنتي بادي، پيدا كردن ماده اي شيميايي به همين نام در خون افراد است كه وقتي اچ آي وي به بدن راه مي يابد، سيستم ايمني آن را براي مقابله با عفونت، توليد مي كند. اساس آزمايش هاي آنتي ژن نيز جستجوي خود ويروس در خون است. از هنگام ورود HIV يا همان ويروس بيماري ايدز به بدن كسي، تا زمان تشخيص آن در نتايج آزمايش، دو هفته تا شش ماه ممكن است طول بكشد كه به آن دوره پنجره گفته مي شود. 
    همان طور كه دوره پنجره يا ظهور علائم در افراد متفاوت است، ممكن است به سبب تفاوت مقدار و سرعت توليد پادتن در هر شخص، علائم باليني نيز در برخي افراد ديده نشود يا در نتايج آزمايش ديرتر ظاهر شود. آزمايش حداقل بايد در دو نوبت (موسوم به رپيد تست) پس از احتمال آلودگي خوني يا رفتار محافظت نشده جنسي صورت گيرد تا اطلاع از بيماري يا سلامت فرد و ارائه جواب قطعي ممكن شود. آزمايش الايزا، آزموني كمابيش دقيق و ارزان است. پس از دوران نمونه خون فرد در دور بالا، ماده معرف Elisa را به سرم خون جدا شده اضافه مي كنند، اگر طي آزمايش محلول رنگي شود نشانه وجود پادتن اچ آي وي و ابتلابه ايدز است. توليد پادتن حداقل از دو تا سه هفته طول مي كشد. آزمايش وسترن كه گران تر و مشكل تر است معمولاوقتي كارآيي دارد كه نتيجه آزمايش اول مثبت بوده و به نوعي حكم تستي تائيدي را دارد. در آزمايش پي سي آر، ژن يا دي ان اي ويروس شناسايي مي شود. ميزان اطمينان به نتيجه آن تا حدود زيادي بالا، اما هزينه آن اندكي گران تر است. هر چند در اين روش نيز امكان جواب مثبت يا منفي كاذب وجود دارد. البته نتايج مثبت اين تست با آزموني موسوم به سرولوژيك ثابت مي شود. بسياري از افراد به سبب ترس و نگراني، پيش از آزمايش يا در زمان انتظار براي اعلام پاسخ، علائمي در خود مي بينند يا در توهماتي غرق مي شوند كه اثرات آن به شكل دارونما در علائم باليني يا مثبت و منفي شدن كاذب آزمايش دخيل مي شود. دانش بشر درباره ايدز به قدري پيشرفت كرده كه بعيد نيست تا يكي دو سال آينده درمان آن قطعي و ساخت واكسن پيشگيري از آن نيز ممكن شود.تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :
 رشته بدهي بيمه ها به بيمارستان هاي دولتي و خصوصي سر درازي دارد! برخلاف آنچه از سوي بيمه ها مبني بر پرداخت مطالبات بيمارستان ها عنوان مي شود، اما براساس اسناد موجود آخرين پرداختي بيمه ها به بيمارستان ها تا خرداد 91 بوده است.
     به گزارش خبرنگار ، اين بدحسابي بيمه ها در شرايطي است كه براساس قانون بيمه ها بايد 60درصد مطالبات بيمارستان ها را در مدت 16روز پرداخته و در مدت 2ماه، همه حساب ها را تسويه كنند.
     با همه اينها و دشواري هايي كه در حال حاضر بيمارستان ها در تامين امكانات و تجهيزات مورد نياز خود روبه رو هستند شاهديم كه بيمه ها يك هزار و 400ميليارد تومان به بيمارستان هاي دولتي بدهكارند و طلب بيمارستان هاي خصوصي، آن هم فقط از بيمه تكميلي 200ميليارد تومان است و در اين شرايط بخش دولتي هم 750ميليارد تومان بدهي به شركت هاي پخش دارويي دارد. اينجاست كه سيد شهاب الدين صدر، رئيس سازمان نظام پزشكي از تاخير در پرداخت مطالبات مي گويد و اين كه اگر اعتبارات حوزه سلامت در زمان خود اختصاص يابد، ديگر دولت به شركت ها بدهكار نخواهد ماند. وي همچنين به ضرورت تخصيص بموقع 2ميليارد دلار ارز مربوط به تامين دارو اشاره و اظهار كرد: براين اساس براي جلوگيري از روبه رويي با مشكل در حوزه دارو، وزارت بهداشت بايد روند كنوني را اصلاح كند. از سويي مشابه برخي داروهايي كه اكنون واردات آن ممكن نيست، در داخل توليد مي شود، اما وزارت بهداشت در اين زمينه اطلاعات لازم را به مردم نمي دهد؛ اين در حالي است كه مثلاً مشابه داروي زيفرون خارجي با عنوان بتافرون يا مشابه سينووكس خارجي با عنوان آوونكس در داخل وجود دارد.
     صدر همچنين درباره تخلفات پزشكي در 6 ماهه نخست امسال گفت: ميزان شكايات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزايش يافته، در حالي كه تخلفات 17 درصد كاهش يافته است البته در اين زمينه 60 درصد اختلافات كه بيشتر درباره هزينه ها است، منجر به صلح و سازش مي شود.
     وي با تاكيد بر اين كه نظام پزشكي موافق واقعي شدن تعرفه ها است، اظهار كرد: اما اين كه تعرفه ها غيرواقعي است دليل نمي شود تا پزشكي از قانون موجود و تعرفه هاي مصوب تخطي كند، لذا ما با هر فردي در هر سطحي كه تعرفه اضافه از مردم بگيرد برخورد خواهيم كرد. البته نظارت بر اين امر برعهده وزارت بهداشت است و ما نيز براي برخورد با متخلفان اعلام آمادگي كرده ايم.
     رئيس سازمان نظام پزشكي با اشاره به مشكلات پيش روي آزمايشگاه هاي پزشكي گفت: متاسفانه قيمت كيت ها و لوازم آزمايشگاهي افزايش بسياري يافته است و لذا بخشي از آزمايشگاه ها اكنون با تعطيلي مواجه شده اند.
    
     تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :
تهراني ها در آستانه زمستان به علت بارش باران در هفته گذشته و كاهش دماي هوا، كمتر از اهداي خون استقبال كردند.
    به گزارش روابط عمومي سازمان انتقال خون ايران، در دو روز پاياني هفته گذشته، اهداكنندگان تهراني با مراجعه به مراكز اهداي خون استان تهران، تنها 1354 واحد خون اهدا كردند، اين در حالي است كه متوسط اهداي خون روزانه در اين استان در ماههاي پيش به 1200 واحد مي رسيده است.
    اين گزارش مي افزايد: توزيع خون به 170 مركز درماني و بيمارستان ها در دو روز گذشته 1190 واحد بوده و ميزان ذخاير خون در انتقال خون استان تهران، به 4070 واحد رسيده است.
    در اين خبر آمده است، همه ساله بسياري از اهداكنندگان، يك نوبت از اهداي خون خود را در طول سال به روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني موكول مي كنند، درصورتي كه نياز به خون روز و ماه نمي شناسد و خون و فرآورده هاي موردنياز بيماران بايد در هر لحظه در دسترس باشند.
    در اين خبر از هموطنان سراسر كشور به ويژه تهران و شهرهاي بزرگ خواسته شده است كه بيماران نيازمند به خون را فراموش نكنند و هم اكنون با اهداي خون خود به ياري آنان بشتابند.
    
     تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :

مهندس دیبازر-۲۷دی | www.4konkoor92.blogfa.com

برنامه 27 دی 1391 مهندس امیر دیبازر در فرصت برابر (برنامه ریزی درسی ).

دانلود در ادامه مطلب...تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :

http://my98up.ir/uploads/FeyzBakhsh2.gif 

شیمی پش دانشگاهی (تعادلات شیمیایی)ـ مهندس رضا فیض بخش-۲۶ آذر۱۳۹۱ـ فرصت برابر.

دانلود در ادامه مطلب ...تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :
تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :

عربی ۵ دی استاد محمد واعظی  

 عربی (ادامه نکات "اســـم")ـ استاد محمد واعظی-۵ دی ۹۱ (ویدیویی): پیکوفایل | لینک مستقیم

 عربی (ادامه نکات "اســـم")ـ استاد محمد واعظی-۵ دی ۹۱ (صوتی): پیکوفایل | لینک مستقیم

اسلایدهای عربی (ادامه نکات "اســـم")ـ استاد محمد واعظی-۵ دی ۹۱ : پیکوفایل | لینک مستقیم


  سایر جلسات تدریس عربی استاد محمد واعظی در فرصت برابر: کلیک کنید.
پ.ن۱:  فایل برنامه ۵ دی عربی استاد واعظی رو نمیدونم کجا زده بودم.پیداش نکردم!

آقای " جواد عباسی " زحمتش رو کشیدن و فیلم رو ضبط/تدوین/آپلود کردن.

 پ.ن۲: بچه ها حتما اسلایدهارو هم دانلود کنید.چون توی فیلم مشخص نیست.

پ.ن۳: برای دانلود از لینک مستقیم:روی لینک راست کلیک و گزینه Save Target As را انتخاب کنید.جزوه کنکوری عربی |  www.4konkoor92.blogfa.com

 

جزوه کنکوری عربی (به همراه نکات طلایی تست زنی ترجمه،نحوه مطالعه عربی،نکات کنکوری عربی) :

 دانلود : پیکوفایل | پرشین گیگ | لینک مستقیم   


تغییر محتوای این مطلب ممنوع است.

استفاده از این فایل ، فـــقــط با ذکر آدرس وبلاگ بلامانع می باشد.

 تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :

 برنامه ۲۲ دی ۱۳۹۱ مهندس ایمان سرورپور .(ویدیویی) : پیکوفایل | لینک مستقیم

 برنامه ۲۲ دی ۱۳۹۱ مهندس ایمان سرورپور .(صوتی) : پیکوفایل | لینک مستقیم

منبع: مرجع تخصصی کنکوریها


پ.ن۱: بچه ها چون دیروز نبودم نتونستم که برنامه فرصت برابر رو ضبط کنم.براهمین از منبعی

 که نوشتم براتون زدم.ولی چون فقط از پیکوفایل داشتن برنامه رو ، خودم از لینک مستقیم

برای بچه هایی که نمیتونن از پیکوفایل دانلود کنن، آپلود کردم.

پ.ن۲: برای دانلود از لینک مستقیم: روی لینک راست کلیک و گزینهSave target As انتخاب کنید.تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :
ســـلام .  وفات پیامبر اکرم،حضرت محمد (ص) و

شـــهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) رو تسلیت میگم.


بچه ها میخواستم نظرتون رو درباره موضوعی که میگم بدونم.

مایل هستید که علاوه بر برنامه های فرصت برابر و جزوه های دیگه که میزنم

بعضی از نکته ها در بعضی دروس رو که خودم هم استفاده کردم و جواب داده براتون بزنم؟

اگر موافق بودین از درس عربی شروع کنیم. حتما نظراتتون رو بگین  


نظرسنجی با ۳۷ رای موافق تموم شد. تاريخ : شنبه 30 دی 1391 | 4:15 | نویسنده :

عربی28 آذر-استاد محمد واعظی | www.4konkoor92.blogfa.com

 عربی (نکات "اســـم" در عربی)ـ استاد محمد واعظی-۲۸ آذر۱۳۹۱(ویدیویی): پیکوفایل | لینک مستقیم

 عربی (نکات "اســـم" در عربی)ـ استاد محمد واعظی-۲۸ آذر۱۳۹۱(صوتی): پیکوفایل | لینک مستقیم 

http://4konkoor92.blogfa.comاسلاید عربی (نکات "اســـم" )ـ استاد محمد واعظی-۲۸ آذر۱۳۹۱(JPG):  پیکوفایل | لینک مستقیم


 سایر جلسات تدریس عربی استاد محمد واعظی در فرصت برابر: کلیک کنید.

پ.ن۱: برای دانلود از لینک مستقیم: روی لینک راست کلیک و گزینهSave target As انتخاب کنید.

پ.ن۲:  این برنامه فقط یک اسلاید داشت.البته توی فیلم هم معلومه.اما اگر کسی خواست

میتونه تک اسلاید عربی رو هم دانلود کنه.اسلاید تقریبا از زمان ۱۴:۲۳در فایل صوتی شروع میشه.